Poznaj 30-letnią historię firmy ResMed | ResMed Polska

Nasza historia

30 lat badań i innowacji

Każdego dnia pracujemy, koncentrując się na budowaniu i wspieraniu technologii, która pomaga ludziom prowadzić zdrowsze i szczęśliwsze życie.

Zaczęło się to ponad 30 lat temu od wynalezienia urządzenia, które pomogło ludziom łatwiej oddychać i lepiej spać. I trwa do dziś dzięki cyfrowym rozwiązaniom medycznym, które pomagają ludziom unikać hospitalizacji.

30 lat w skrócie

29 maja 1989 r

Witaj świecie!

Peter Farrel założył firmę ResCare w celu komercjalizacji sprzętu do terapii dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych (PAP) dla osób cierpiących na bezdech senny.

1989

Nowy sposób na swobodne oddychanie

Pierwsza wstępnie zmontowana maska PAP, nosowa „Bubble Cushion”, została opatentowana i objęta wyłączną licencją firmy ResCare.

1995

Nowa nazwa, ta sama wizja

Zmiana nazwy na ResMed, skrót od „Respiratory Medicine”.

Późne lata 90

Liderzy w dziedzinie komfortu

Wprowadzenie na rynek pierwszego nawilżacza (HumidCare) i automatycznego urządzenia PAP (AutoSet T), które dostarczają ciepłe powietrze pod najniższym wymaganym ciśnieniem.

2003

Cyfryzacja

Wprowadzenie na rynek naszego pierwszego oprogramowania, ResLink – ułatwiającego lekarzom zajmującym się leczeniem zaburzeń snu weryfikację przestrzegania zaleceń przez pacjentów i poprawę jakości terapii

2005

SAIME

Przejęcie SAIME i wejście w świat opieki oddechowej, wspólna praca nad rozwojem domowych respiratorów podtrzymujących życie.

2008

Lepszy sen dla kobiet

Opracowanie pierwszej w historii maski PAP stworzonej specjalnie dla kobiet: Swift LT for Her.

2012

Liderzy zdalnego monitorowania

Przejęcie firmy Umbian, której program U-Sleep umożliwia lekarzom śledzenie i poprawę przestrzegania zaleceń dotyczących PAP, a także udoskonalenie własnego programu AirView firmy ResMed, który obecnie monitoruje ponad 19 milionów pacjentów.

2014

Łączność

Przeszliśmy do historii, wprowadzając serię Air10: pierwszą linię urządzeń w 100% łączących się z chmurą. Dzięki rozwiązaniom zarówno do zdalnego, jak i samodzielnego monitorowania, przestrzeganie zaleceń PAP wzrasta do 87%.

SAAS powstaje w Stanach Zjednoczonych

Stworzenie ekosystemu platform i usług SaaS (Software as a Service) dla dostawców usług opieki pozaszpitalnej poprzez przejęcie firm takich jak Brightree, HEALTHCAREfirst i MatrixCare.

2017

Jak Ci się spało?

Wprowadzenie SleepScore, pierwszej aplikacji, która zmienia dowolny smartfon w bezdotykowy monitor snu (od SleepScore Labs, spółki joint venture ResMed, dr Mehmeta Oza i Pegasus Capital Advisors).

2017

PAP w dowolnym miejscu

Wprowadzenie na rynek AirMini, najmniejszego na świecie PAP, z bezwodnym nawilżaniem i obsługiwanego za pomocą smartfona.

2019

Liderzy cyfrowej opieki zdrowotnej nad chorymi na POChP

Przejęcie firmy Propeller Health, której cyfrowe narzędzia zdrowotne przeznaczone do inhalatorów pomagają osobom cierpiącym na POChP i astmę poprawić przestrzeganie zaleceń lekarskich, zmniejszyć ryzyko hospitalizacji i cieszyć się większą liczbą dni wolnych od objawów.

2020

Globalna odpowiedź na COVID-19

Zapewnienie setek tysięcy respiratorów i urządzeń dwupoziomowych w ponad 100 krajach, aby pomóc uratować niezliczoną liczbę pacjentów

2020

Zdalna konfiguracja masek

Wprowadzenie na rynek ResMed MaskSelector, dzięki któremu zdalny wybór i dobór rozmiaru maski dla pacjenta staje się łatwiejszy i bardziej efektywny.

2020

Swoboda ruchów

Zaprezentowano nową kategorię masek AirFit z połączeniem Tube-up, idealną dla osób, które często zmieniają pozycję w czasie snu.

2021

Terapia wysokoprzepływowa

Seria nieinwazyjnych respiratorów Lumis zostaje wprowadzona na rynek europejski, zapewniając wsparcie pacjentom niezależnym (>13 kg)* z niewydolnością oddechową.

2021

Air11 jest już dostępny!

Dodano funkcje cyfrowe (Personal Therapy Assistant i Care Check-in) zaprojektowane, aby pomóc nowym pacjentom rozpocząć i stosować długoterminowo terapię PAP.

2022

Rozwiązanie dla osób cierpiących na bezsenność

ResMed przejmuje firmę Mementor, twórcę oprogramowania konsumenckiego, który oferuje Somnio – cyfrowe rozwiązanie do walki z bezsennością.

Jest to pierwsza i jedyna zatwierdzona na stałe cyfrowa aplikacja medyczna w dziedzinie medycyny snu.