Jak rozpocząć terapię CPAP w leczeniu bezdechu sennego? | ResMed Polska

Jak rozpocząć terapię CPAP w leczeniu bezdechu sennego?

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie bezdech senny, możesz niepokoić się o swoje zdrowie lub o rozpoczęcie terapii CPAP. Postaraj się dostrzec pozytywne strony: leczenie bezdechu sennego to inwestycja w Twoje zdrowie i szczęście, a pomoc w tym zakresie jest na wyciągnięcie ręki. Zaczynajmy!

Jakie korzyści przynosi terapia CPAP?

Korzyści ze skutecznej terapii CPAP bezdechu sennego obejmują lepszy nastrój1, więcej energii w ciągu dnia2 i niższe ryzyko wypadków3. Pamiętaj: aby cieszyć się korzyściami, powinieneś używać urządzenia CPAP każdej nocy, przez możliwie jak największą liczbę godzin4.

Korzyści-z-snu-resmed

Czym jest aparat CPAP?

airsense-10-autoset-apap-maszyna-obs-terapia-resmed

CPAP oznacza ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, które jest terapią powszechnie stosowaną w leczeniu bezdechu sennego. Urządzenia APAP i Bilevel wyglądają podobnie, ale wykorzystują inny algorytm terapii. Wszystkie te urządzenia dostarczają powietrze przez obwód i maskę, aby utrzymać drożność dróg oddechowych podczas snu i pomóc Ci dobrze wypocząć w nocy.

Cztery rodzaje aparatów do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego

Stałe ciśnienie

Aparat CPAP to urządzenie ze stałym ciśnieniem. Zapewnia stały przepływ powietrza pod ciśnieniem zaleconym przez lekarza.

AirSense 10 Elite >

Automatyczne dostosowanie ciśnienia

Aparat APAP jest urządzeniem z automatyczną regulacją. Dostosowuje poziom ciśnienia powietrza, które dostarcza przez całą noc.

AirSense 10 AutoSet >
AirSense 10 AutoSet For Her >

Dwa poziomy ciśnienia powietrza

Urządzenie BiLevel ma dwa ustawienia poziomu ciśnienia: wyższe ciśnienie podczas wdechu i niższe ciśnienie podczas wydechu. Został on zaprojektowany w celu poprawy komfortu oddychania dla osób, które mają trudności z dostosowaniem się do ciśnienia przepływu powietrza.

AirCurve 10 VAuto >

Urządzenia przenośne

Przenośne urządzenia CPAP oferują wiele takich samych korzyści jak tradycyjne urządzenia, ale są wygodniejsze, ponieważ są znacznie mniejsze. AirMini firmy ResMed to najmniejszy na świecie aparat CPAP*, ważący zaledwie 300 g i mieszczący się w dłoni.

AirMini >

Monitoruj swoją terapię dzięki aplikacji myAir™

Czy nie byłoby motywujące, gdybyś mógł zobaczyć, że robisz postępy w terapii PAP?

Aplikacja myAir pomoże Ci zmotywować się do kontynuowania terapii5, dając Ci wgląd w to, co idzie dobrze i pomagając w rozwiązywaniu drobnych problemów. Wypróbuj aplikację myAir firmy ResMed, przeznaczoną dla urządzeń Air10™ **.

Jaką maskę CPAP wybrać?

Maska to naprawdę ważny element zestawu CPAP.

Źle dopasowana, niewygodna lub niefunkcjonalna maska może sprawić, że terapia będzie mniej skuteczna i uniemożliwi czerpanie korzyści z leczenia. Poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniej dla siebie maski CPAP i nie bój się poprosić lekarza lub specjalisty ds. snu o pomoc w wypróbowaniu różnych opcji.

Zadbaj o wygodę

Dzięki temu będziesz cieszyć się komfortem każdej nocy.

Dobre dopasowanie

Dzięki temu powietrze nie wycieka i nie obniża jakości terapii.

Stabilność

Dzięki temu nie przesuwa się, gdy poruszasz się w czasie snu.

Łatwość zakładania i zdejmowania

Szczególnie, jeśli często musisz wstawać w nocy.

Dopasowanie do stylu życia

Dzięki temu możesz czytać, nosić okulary, rozmawiać lub przytulać się z partnerem, jeśli chcesz.

Zadbaj o wygodę

Dzięki temu będziesz cieszyć się komfortem każdej nocy.

Dobre dopasowanie

Dzięki temu powietrze nie wycieka i nie obniża jakości terapii.

Stabilność

Dzięki temu nie przesuwa się, gdy poruszasz się w czasie snu.

Łatwość zakładania i zdejmowania

Szczególnie, jeśli często musisz wstawać w nocy.

Dopasowanie do stylu życia

Dzięki temu możesz czytać, nosić okulary, rozmawiać lub przytulać się z partnerem, jeśli chcesz.

Co zrobić, jeśli mam trudności z dostosowaniem się do terapii CPAP?

Niektórym osobom trudno jest dostosować się do terapii CPAP: jest to znacząca zmiana stylu życia. Daj sobie czas, aby przyzwyczaić się do terapii i nie poddawaj się. Regularne stosowanie terapii bezdechu sennego każdej nocy może mieć naprawdę pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Oto nasze sugestie, jak uczynić to doświadczenie nieco łatwiejszym:

Optymalizacja komfortu

Znajdź sposoby, aby CPAP był łatwiejszy, wygodniejszy i bardziej „Twój”. Praktyczne akcesoria, rozwiązania podróżne, a nawet małe rzeczy, takie jak inny styl i uprząż maski, mogą mieć znaczenie.

Odwiedź naszą sekcję wsparcia

Jeśli zmagasz się z konkretnym problemem, odwiedź nasze strony pomocy technicznej, aby sprawdzić, czy znajdziesz rozwiązanie.

Poproś o pomoc

Lekarz lub specjalista terapii snu może być w stanie dostosować aparat lub maskę, aby były wygodniejsze. Znajdź lokalną klinikę snu. Prawdopodobnie chętnie pomogą Ci dostosować sprzęt i optymalnie wykorzystać leczenie.

Dołącz do społeczności ResMed

Pozostań w kontakcie, a będziesz jednym z pierwszych, którzy usłyszą wszystkie najnowsze wiadomości i wydarzenia.

Odpowiedz na powyższe pytanie

Klikając „Prześlij”, będziesz otrzymywać od nas okresowe wiadomości e-mail. Wyrażasz również zgodę na przetwarzanie Twoich danych przez ResMed w tym celu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez ResMed można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

 

Wszelkie ostrzeżenia i środki ostrożności, które należy wziąć pod uwagę przed i w trakcie użytkowania produktu, znajdują się w instrukcji obsługi.

* Stan na dzień 18 marca 2021 r. 136 mm (szer.) x 84 mm (głęb.) x 52 mm (wys.), 450 cm³.

**myAir jest kompatybilny z urządzeniami ResMed AirSense 10 i 11 oraz AirCurve 10 z wbudowaną łącznością bezprzewodową. myAir nie jest dostępny we wszystkich krajach. Niektóre funkcje myAir są dostępne tylko w aplikacji myAir. Niektóre funkcje aplikacji myAir są dostępne wyłącznie dla użytkowników urządzeń Air11.

Referencje:

  1. McEvoy, R.D., et al., CPAP for Prevention of Cardiovascular Events in Obstructive Sleep Apnea. N Engl J Med, 2016. 375(10): p. 919-31.
  2. Wimms, A.J., et al., Continuous positive airway pressure versus standard care for the treatment of people with mild obstructive sleep apnoea (MERGE): a multicentre, randomised controlled trial. Lancet Respir Med, 2019.
  3. Findley L, Smith C, Hooper J, Dineen M, Suratt PM. Treatment with nasal CPAP decreases automobile accidents in patients with sleep apnea. Am J Respir Crit Care Med 2000;161: 857-9.
  4. Weaver, T.E. and R.R. Grunstein, Adherence to continuous positive airway pressure therapy: the challenge to effective treatment. Proc Am Thorac Soc, 2008. 5(2): p. 173-8
  5. Price Waterhouse Coopers. Empowering the sleep apnoea patient. A ResMed-sponsored study of how myAir users behave better. 2016.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.

MASKI I URZĄDZENIA DO LECZENIA BEZDECHU SENNEGO
Podmiot prowadzący reklamę: ResMed Polska Sp. z o.o., ul. Przyokopowa 26, 01-208 Warszawa
Producent : ResMed Pty Ltd, Australia
Autoryzowany przedstawiciel: ResMed SAS, Francja

DIAGNOSTYKA, NOX
Podmiot prowadzący reklamę: ResMed Polska Sp. z o.o., ul. Przyokopowa 26, 01-208 Warszawa
Producent : NOX Medical, Islandia